ZMF Bokeh Open Harvest & Slate
Prismatch
Har du set en bedre pris andet sted eller er du interesseret i køb af flere produkter? Lad os tage snakken! Vi vil gøre hvad vi kan for, at du får det bedst mulige køb.
Bokeh Open er ZMF’s åbne og let drevne hovedtelefon. Den har en 80 Ω LCP-driver, ørekopper i træ og ZMF’s patenterede Atrium Damping System. Lyden er luftig og rumlig, og den kan spille fra en bærbar computer, men vokser med en god forstærker.
- Gratis fragt over 750 DKK
- Lagervarer sendes indenfor 24 timer
- Afhentning i butik
ZMF-lyden i en åben og let tilgængelig udgave
Bokeh Open er den åbne version af ZMF’s populære Bokeh. Den er bygget på samme platform og formsprog som resten af ZMF’s serie og bruger teknologi fra de dyrere modeller. Med 80 Ω og en følsomhed på omkring 103 dB/mW er den let at drive. Den spiller fint direkte fra en bærbar computer eller en DAP, men belønner en kraftigere forstærker med mere kontrol og dynamik.
Rumlighed fra Atrium Damping System
Driveren har en membran i LCP, som er let og stiv og giver en hurtig og detaljeret gengivelse. ZMF’s patenterede Atrium Damping System styrer luftstrømmen bag driveren. Det giver en åben og rumlig lydscene med en naturlig, musikalsk tonebalance.
Håndværk i træ
Ørekopperne er lavet af træ, som standard SpectraPly, der er farvet birkekrydsfiner. Derudover kommer der løbende limiterede udgaver i udvalgte træsorter. Fordi træ er et naturmateriale, er hver hovedtelefon unik i farve og åretegning.
Komfort til lange sessioner
Ørepuderne er ZMF’s Caldera-puder, lavet specifikt til Bokeh Open, og de fås i hybrid- eller vegansk udgave. Med i æsken er et flettet ZMF-kabel, et clamshell-etui og ZMF’s livstidsgaranti på driveren.
| Type | Åben, semi-portabel hovedtelefon (open-back) |
| Driver | Dynamisk med membran i LCP (Liquid Crystal Polymer) |
| Impedans | 80 Ω |
| Følsomhed | ca. 103 dB/mW |
| Vægt | 480 g ±30 g |
| Ørekopper | Træ. Standard er SpectraPly (farvet birkekrydsfiner), og der kommer løbende limiterede træsorter |
| Dæmpning | Atrium Damping System |
| Ørepuder | Caldera Hybrid Ultra Perf (protein/ruskind) eller Caldera Suede Ultra Perf (vegansk) |
| Kabel | ZMF flettet standardkabel, 4-pin XLR eller 4,4 mm |
| Medfølger | Clamshell-etui, kabel, ørepuder, ejerkort og livstidsgaranti på driveren |
| Oprindelse | Håndbygget i USA |





